Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 8.00-16.00; Sobota i Niedziela-nieczynne

Projekty domów szkieletowych

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i mnóstwem zrealizowanych koncepcji, mamy przyjemność zaprezentować Państwu gotowe projekty domów drewnianych szkieletowych. Tego typu rozwiązania od tych tradycyjnych różnią się m.in. metodą wznoszenia ? domy kanadyjskie pozwalają na sprawne wybudowanie i zamieszkanie w obiekcie. Dzieje się tak z powodu stosowanego w tym przypadku rodzaju technologii.

Konstrukcje szkieletowe - zalety

Proponowane przez nas projekty domów szkieletowych wykonywane są z wykorzystaniem najwyższej jakości drewna. Istnieje szereg zalet budowania budynków z wykorzystaniem tego ekologicznego surowca, m.in. jego zdolność do samodzielnego regulowania panującej w pomieszczeniach wilgotności.

Poza tym, tego typu konstrukcje nie wymagają wykonywania tzw. prac mokrych, co pozwala znacznie ograniczyć czas budowy, który można dodatkowo skrócić, decydując się na gotowe projekty domów drewnianych szkieletowych.

Dużym plusem wspomnianego rodzaju konstrukcji jest także możliwość zastosowania niemal każdego typu elewacji. Dzięki temu, mogą one mieć tradycyjny styl bądź do złudzenia przypominać budynki murowane.

Gotowe koncepcje konstrukcji szkieletowych

W naszej ofercie znajdziesz rozmaite koncepcje, prezentujące domy szkieletowe. Projekty obejmują zarówno warianty tradycyjne, jak i nieco bardziej oryginalne, dzięki czemu możliwe jest wybranie wersji jak najbardziej odpowiadające preferencjom i potrzebom przyszłych użytkowników.

Polecamy Państwa uwadze wszystkie prezentowane poniżej projekty kanadyjskich budynków drewnianych. Można wśród nich znaleźć nowoczesne koncepcje zróżnicowane nie tylko pod względem bryły architektonicznej, ale również pod względem powierzchni użytkowej, powierzchni zabudowy, kubatury itp. Tworzymy wizje dostosowane do potrzeb i oczekiwań naszych zleceniodawców i do każdego zamówienia pochodzimy z największą starannością i dbałością o szczegóły. Pragniemy, by nasze wizje odpowiadały wymaganiom każdego Klienta i by realizowały w pełni jego założenia i wymagania.

Elastyczność planowania przestrzeni

Nasze projekty domów szkieletowych są nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również oferują wyjątkową elastyczność w planowaniu przestrzeni. Dzięki modułowej budowie drewnianych budynków kanadyjskich możliwe jest dostosowanie układu pomieszczeń do indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Elastyczność ta umożliwia również łatwe przyszłe rozbudowy czy modyfikacje, co jest szczególnie atrakcyjne dla rosnących rodzin lub osób przewidujących przyszłe zmiany w swoim życiu i funkcjonowaniu.

Domy szkieletowe – projekty w duchu oszczędności energetycznej

Jako firma kładziemy duży nacisk na zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną. Projekty domów, których bazą jest konstrukcja szkieletowa, są tworzone w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć straty ciepła, co przekłada się na niższe koszty utrzymania i mniejszy ślad węglowy. Zastosowanie zaawansowanych technologii izolacyjnych oraz odpowiednie rozmieszczenie otworów okiennych i drzwiowych pozwala na naturalne ogrzewanie i oświetlenie pomieszczeń.

Posiadanie własnego kąta to nie tylko podstawowa ludzka potrzeba, ale i marzenie, do którego dąży większość z nas. Jednak zarówno gromadzenie funduszy na takie przedsięwzięcie, jak i sama budowa to proces czasochłonny, wymagający cierpliwości i zaangażowania. Można jednak ten proces przyspieszyć, decydując się na zakup projektu domu kanadyjskiego. Dzięki szkieletowej, drewnianej konstrukcji budynek może zostać ukończony w znacznie krótszym czasie niż gdybyśmy wybrali tradycyjne rozwiązania. Natomiast krótszy czas budowy bezpośrednio przekłada się także na budżet, jaki musimy poświęcić - zakup materiałów czy też dłuższą pracę ekipy budowlanej.

Czym są domy kanadyjskie?

Różne źródła podają, że takie budynki stanowią 90% zabudowy w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, skąd wzięła się ich nazwa. Lekka konstrukcja i możliwość szybkiej budowy doskonale sprawdzają się w dobrze rozwiniętych krajach, a same budynki dobrze radzą sobie w klimacie podobnym do naszego – czy to podczas gorących letnich dni, czy też surowych kanadyjskich zim. Projekty domów kanadyjskich opierają się na szkieletowej, drewnianej konstrukcji – na takim stelażu spoczywają wielowarstwowe ściany. Podczas całej budowy mamy do czynienia tylko z jednym tzw. mokrym etapem, którym jest przygotowanie płyty fundamentowej. To właśnie ograniczenie tych etapów sprawia, że proces budowy nie wymusza przestojów, zwłaszcza podczas kapryśnej, wilgotnej pogody.

Duży wybór projektów domków kanadyjskich

Na naszej stronie znajdziesz projekty domów szkieletowych w różnych stylach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że znajdziesz coś skrojonego idealnie do Twoich potrzeb i oczekiwań. Marzy Ci się wiejska chatka w stylu góralskim czy może minimalistyczny domek na przedmieściach? Preferujesz jednokondygnacyjne budynki czy może potrzebujesz dużej przestrzeni dla swojej rodziny? Kanadyjskie domy szkieletowe oraz opracowane przez nas projekty zagwarantują Ci możliwość wyboru i odnalezienia swojego miejsca na ziemi. Sprawdź nasze propozycje i przystąp do realizacji marzenia o własnych czterech kątach już dzisiaj!