Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 8.00-16.00; Sobota i Niedziela-nieczynne
2022/06/09

Z jakiego materiału najlepiej wykonać domek letniskowy

Coraz więcej osób, uciekając od miejskiego zgiełku, decyduje się na zakup ziemi i wybudowanie własnego domku letniskowego, który stanie się idealnym miejscem na sezonowy wypoczynek. Podejmując decyzję o tego typu inwestycji, warto zastanowić się, w jakiej technologii wznieść konstrukcję, aby jej użytkowanie było prawdziwą przyjemnością.

Domki letniskowe z bali

Cieszą się uznaniem z wielu względów. Doceniane są za swoją wyjątkową estetykę, która doskonale współgra z sielskim krajobrazem. Poza tym, konstrukcje wznoszone w tej technologii zapewniają wysoki komfort użytkowania, dzięki naturalnym materiałom użytym do ich wykonania. Dlatego mimo wyższego kosztu inwestycji, wiele osób decyduje się na ich wybór.

Drewno posiada zdolność do oddawania oraz gromadzenia wilgoci, w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Poza tym, letniskową chatkę drewnianą łatwo ogrzać zimą, a latem nie trzeba jej dodatkowo chłodzić, co z pewnością będzie istotne dla osób dbających o środowisko naturalne.

Niewątpliwą zaletą konstrukcji z bali jest również wyjątkowy mikroklimat panujący w jej wnętrzu, tworzący idealne warunki do efektywnego wypoczynku. Dzięki temu, drewniane bale to idealny budulec na domek sezonowy.

Konstrukcje szkieletowe

Idealnie sprawdzą się jako funkcjonalne domki letniskowe. Posiadają doskonałe parametry cieplne, przez co nawet zimą zapewnią idealną przestrzeń do wypoczynku. Dużą zaletą tego typu rozwiązań jest również krótki czas budowy – zwykle tworzone są z prefabrykatów, czyli poszczególnych elementów przygotowywanych w fabryce, które zostają zespolone na placu budowy.

Konstrukcje szkieletowe doskonale sprawdzają się przy budowie prostych brył, charakterystycznych dla domków letniskowych, pozwalając maksymalnie wykorzystać zalety wspomnianej technologii. Istotnym walorem konstrukcji szkieletowych jest także energooszczędność oraz możliwość naturalnego regulowania warunków panujących wewnątrz.

Poza tym, elewacje budynków szkieletowych można wykończyć niemal w każdy sposób. Dzięki temu, możemy stworzyć wyjątkowy domek sezonowy, który doskonale będzie komponował się z sielskim krajobrazem.