Godziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 8.00-16.00; Sobota i Niedziela-nieczynne
2022/06/09

Przewaga domów murowanych nad drewnianymi

 

Zakup działki i budowa domu wiąże się z szeregiem decyzji, które należy podjąć już na początku realizacji prac. Każda osoba decydująca się na taką inwestycję pragnie, aby stawiany budynek był bezpieczną, solidną konstrukcją, która na długi czas zachowa swoją pierwotną świetność.

Dlatego tak ważny jest wybór technologii, w jakiej ma zostać wzniesiona konstrukcja. Domy z bali czy z prefabrykatów cieszą się dużą popularnością. Choć można wykończyć je tak, aby wyglądały jak budynki murowane, to jednak domy stawiane metodą tradycyjną nadal cieszą się dużym uznaniem inwestorów.

Dostępność gotowych rozwiązań

Popularność technologii murowanej wiąże się ze znacznie bardziej szeroką ofertą gotowych projektów, spośród których często korzystają osoby decydujące się na budowę. Dzięki temu, można cieszyć się wymarzoną konstrukcją bez konieczności wykonywania indywidualnego projektu, co pozwala już na początku nieco ograniczyć wydatki związane z wznoszeniem budynku.

Poza tym, na rynku dostępnych jest także znacznie więcej wykonawców, zajmujących się budownictwem tradycyjnym. Dzięki temu, możliwe jest znalezienie profesjonalnej i rzetelnej firmy w swojej okolicy, a tym samym wcześniejsze rozpoczęcie budowy domu.

Zalety domów murowanych

Głównym elementem, dzięki któremu domy stawiane metodą tradycyjną cieszą się niesłabnącą popularnością, jest ich trwałość. Wysoka odporność na upływ czasu sprawia, że mogą być używane przez pokolenia, w przeciwieństwie do konstrukcji drewnianych, które zwykle odznaczają się krótszą żywotnością.

Dużą zaletą budynków murowanych jest również izolacyjność akustyczna i termiczna. W przeciwieństwie do drewnianych stropów oraz ścian, przegrody murowane w znacznie mniejszym stopniu przenoszą m.in. dźwięki uderzeniowe, co zwiększa komfort ich użytkowania. Domy wznoszone w technologii murowanej odznaczają się także wyższą akumulacyjnością i statecznością cieplną, w przeciwieństwie do konstrukcji z drewna, które dość szybko tracą ciepło.

Poza tym, tradycyjne budynki pozwalają na stosowanie rozmaitych rozwiązań architektonicznych, co pozwala nadać im oryginalny charakter. Różnorodność materiałów oraz sposobów wykańczania, sprawiają że technologia murowana jest popularna wśród inwestorów, pragnących cieszyć się nowoczesną, unikalną i solidną konstrukcją.